Yusuf Olabilmek kitabı

Kitaplar kategorisine 2 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 46 defa okundu

Ali Sarsu – Yusuf Olabilmek
“Kur’andaki Yusuf Kıssası, neden kıssaların en güzelidir? Kardeşlerinin Yusuf’u kuyuya atmalarının temelinde ne yatıyordu? Yusuf peygamber de (azizin eşini Züleyha’yı) arzulamış meyletmiş miydi? Allah’ın elçileri, insanlara vahyi bildirmelerinin haricinde, gündelik yaşantılarındaki her türlü hal ve hareketleriyle örneklik teşkil ederler. Dolayısıyla, Allah’ın çirkin dediği zinaya Yusuf gibi arındırılmış/muhles bir peygamberin azizin eşi Züleyha gibi meyletmesi mümkün müdür? Müslüman dünyasında, bu hatalı algının nedeni nedir? Bu konudaki ayet, hakikatte neyi anlatıyor? Ayet, neden gereği gibi insanlara yansıtılamadı? “Hemmet bihi ve hemme bihâ”nın Kur’ancası nedir?

Aziz’in eşi (Züleyha’nın Yusuf’a olan aşkı nasıl bir aşk idi? Kur’an’da azizin eşi (Züleyha)’nın Yusuf peygambere olan aşkı “şeğefeha hubben” olarak geçer. “ŞeĞeFeha Hubben”nin geniş anlamı tam olarak nedir? Mısır kralının rüyası nasıl bir rüya idi? “edğasu ehlam”ın açıklaması ve Yusuf peygamberin ibretlik yaşamından diğer kesitlerle sunuldu. Hepsi Kur’an’daki Yusuf peygamberi daha iyi tanıma ve anlama adına…”
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 6/2012, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 13.50×21 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 163, ISBN 9786051274652, Kategori Kitap > Din > İslam > Araştırma, Yazar Ali Sarsu, CiniusDin ve Teoloji,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz