Yarım Yüzyıldan Şiirler kitabı

Kitaplar kategorisine 7 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 46 defa okundu

Ataol Behramoğlu – Yarım Yüzyıldan Şiirler
60’lı yıllar toplumcu kuşağının manifesto niteliğindeki şiirlerin büyük ustası; şair, yazar, düşünür Ataol Behramoğlu yazın hayatının 50.yılında…60’lı yıllar toplumcu kuşağının manifestosu niteliğindeki şiirlerden “Bir Gün Mutlaka” 1965’te yayınlandı.
“Yarım Yüzyıldan Şiirler” bir almanak-yıllık özelliği taşıyor. Şairin 50 yıllık birikimi, yaşadıkları, anıları, şiirleri, resimlerle ve kendisinin seslendirdiği şiirleri bir CD ile bu kitapta yer almaktadır.
“Behramoğlu’nun yazdıkları hayatın içinden gelir, uygulamanın sonucunda oluşur. Üstelik onun bedelini hapislerle, sürgünlerle ödediği için belki de, şiirin inanılırlığı daha da artar. (…)
1959’dan bu yana yazdıklarıyla Ataol Behramoğlu, iyi, dürüst, aydın bir şair kişiliğini yansıtmıştır.Türkiye’nin bütün evrelerini yaşamış, bunun şiirini yazmıştır.
Her zaman bir şairin, yazarın yaşadığı günlerin tanıklığını yapmasının örneğini vermiştir. Elli yılın imbiğinden damıtılarak çekilmiş, iyi şiirler toplamı.”
– Doğan Hızlan“Yarım Yüzyıldan Şiirler Kitabı önsözünden.”
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 1/2015, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Baskı 1, Boyutlar 16,50×22 cm, Dil Türkçe, Format Sert Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 296, ISBN 9789944610926, Kategori Kitap > Şiir > Genel, Yazar Ataol Behramoğlu, Tekin YayıneviŞiir,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz