Ülkücü Hareket Üzerine Notlar kitabı

Kitaplar kategorisine 10 Ağustos, 2018 tarihinde eklendi, 9 defa okundu

Hayati Bice – Ülkücü Hareket Üzerine Notlar
Türk fikir ve siyaset hayatının ana akımlarından ‘Ülkücü Hareket’in temel tezlerini tartıştığım bu kitabın ilk baskısı, okurun ilgisi ile kısa sürede tükendi.Gündelik siyasi tartışmaların uzağında durmaya çalışan,ancak, güncel siyaset çalkantıları da anlamayı mümkün kılacak ülkücü hareket analizinin, ‘tarihe düşülmüş notlar’ değerine kavuşması, yazar için mutluluk vericidir.
Kitabın ana konularından Pantürkizm / Türkbirlikçilik konusunda yazılanlar, hemen hemen daima birlikte gündeme gelen Panislamizm düşüncesinin bugünün dünyasında ne ifade ettiğini de göstermektedir.
Ülkücü Hareket’e, kalıcı katkıları olacağına inandığım yazılarımdan, ülkücü ahlâkı ele alan değerlendirmemin güncel sorunların anlaşılması ve aşılması için önemli olduğuna inanıyorum. Ülkücü geleneğin önemli bir temel taşı olan ‘şehadet söylemi’ üzerine yazılanlar, geleneğin ‘aksakal’larına maziyi hatırlatan bir uyarıcı iken, gençler içinse pusula olacaktır.
Ülkücü Hareket üzerine söyleyecek sözü olanlara bir çağrı olan kitabımın, Türk milliyetçiliği için de verimli bir tartışmaya zemin olması dileği ile…
– Dr. Hayati BİCE Ülkücü Yazarlar Derneği Kurucu Genel Başkanı
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 7/2016, Basım Yeri Türkiye, Boyutlar 13,50×21 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 376, ISBN 9786059371254, Kategori Kitap > Siyasal Bilim > Siyasal İdeolojiler > Genel, Yazar Hayati Bice,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz