Turist Kızın Bacakları kitabı

Kitaplar kategorisine 14 Mayıs, 2018 tarihinde eklendi, 36 defa okundu

Sadi Bülbül – Turist Kızın Bacakları
Bu kitapta okuyacağınız mizah hikayeleri yazarın, 1960’lı yıllarda, zamanın ünlü mizah dergisi olan PARDON dergisinde (Sara Sorel takma ismiyle) yazılıp yayınlanmış hikayelerinden seçilmiştir…

Hikayelerin altında hikayenin dergide yayınlanma tarih ve sayısı gösterilmiş, dergide yayınlanan zamanın karikatürlerine de yer verilmiştir.

O zamandan bu zamana hayatımıza televizyonlar, bilgisayarlar, görüntülü cep telefonları, internet ve daha neler neler girmiştir. Ancak… şekil ve türü değişse de, bu karmaşada mizah hep yerinde kalmıştır. Çünkü değişen, insanın kavuştuğu yeni teknikler ve yaşama kolaylıklarıdır. Yoksa gülüneceklere gülen insan hep aynı kalmıştır.

Bu kitabın yayınlanma amacı da bir yandan 50 yıl önce insanların nelere güldüğünü “hatırlatmak” ve diğer yandan mizahın, gülme özü değişmeyen insan için hep aynı kaldığını göstermektir.
(Tanıtım Bülteninden)
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 9/2013, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 13×20,50 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 147, ISBN 9786051277585, Kategori Kitap > Mizah > Genel, Yazar Sadi Bülbül, CiniusÇağdaş Türk Yazarları,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz