Tangram kitabı

Kitaplar kategorisine 17 Mayıs, 2018 tarihinde eklendi, 49 defa okundu

– Tangram
Oyunun Amacı
Tangram, geometrik biçimlerdeki yedi adet parçayı bir araya getirerek çeşitli formlar oluşturma esasına dayalı yaratıcı bir zeka oyunudur. Hedeflenen form, geometrik bir şekil, hareket halindeki bir insan figürü, hayvan figürü, alfabedeki bir harf ya da benzeri bir nesne olabilir. Hedef olarak belirlenen formu oluşturabilmek için, yedi parçanın tamamını kullanmak gerekir. Bu parçalar, farklı büyüklüklerdeki beş adet üçgen, bir adet kare ve bir adet paralelkenardır.
 
Nasıl Oynanır?
Tangram, tüm aile bireylerinin birlikte oynayıp keyif alabilecekleri bir oyundur. Bu oyun çok fazla el hüneri ve becerisi gerektirmez. Tangram oyunu için sabır, zaman ve her şeyden önemlisi hayal gücü yeterli unsurlardır. Oyundaki temel amaç, hayal gücü kullanılarak üretilebildiği kadar fazla sayıda figür ortaya çıkarabilmektir. Tangram, matematiksel ve geometrik zekanın gelişimine üç boyutlu fayda sağlamaya yönelik bir zeka oyunudur.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 2015, Baskı 1, Dil Türkçe, Format Kutulu, ISBN 9786059130035, Kategori Kitap > Çocuk & Gençlik Kurgu Dışı > Aktivite Kitapları, Zeka AkademisiEğitim – Etkinlik Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz