Sokaktaki İnsanın İmparatorluk Rehberi kitabı

Kitaplar kategorisine 14 Haziran, 2018 tarihinde eklendi, 11 defa okundu

Arundhati Roy – Sokaktaki İnsanın İmparatorluk Rehberi
“Tatil günlerinde yapılan protestolar, savaşları durdurmaz. 15 Şubat 2003”te, beş kıtada 10 milyonu aşkın insanın Irak”ta savaşa karşı yürümesi harika bir şeydi, ancak yeterli değildi. O gün cumartesiydi ve hiç kimse işini bırakmak zorunda kalmamıştı. George W. Bush bu durumun farkında. Bu yüzden, onun, kamuoyunun ezici çoğunluğunun karşı çıkışına aldırmaması hepimize iyi bir ders olmalı ve bundan böyle acil olarak, büyük şirketlerin küreselleşmesini arkasına almış İmparatorluk”a karşı gerçek direniş stratejilerini nasıl hayata geçirebileceğimizi tartışmalıyız.
”Hür dünya”nın orospusu olan demokrasinin rolünü abartmadan , neo-liberal projenin ta kendisi olan büyük şirketlerin denetimindeki medyanın çığırtkanlığına kulak asmadan, modern dünyanın laik misyonerleri olan Sivil Toplum Kuruluşları”na bel bağlamadan, savaşın serbest piyasacıları olan ”teröristler”in yöntemlerine prim vermeden ve dünya uluslarını ”ya IMF”in çek defteri, ya Pentagon”un Cruise füzesi” arasında bir seçim yapmaya zorlayan İmparatorluk”un yanıltıcı propagandalarına aldanmadan, gerçek hedeflere yöneltmeli, gerçek savaşlar yapmalı ve gerçek zararlar vermeliyiz.
Çünkü savaşlar ancak, askerler cepheye gitmeyi reddettiklerinde, işçiler gemilere ve uçaklara silah yüklemeyi kabul etmediklerinde, insanlar İmparatorluk”un dünyanın dört bir yanındaki ticari ileri karakollarını boykot ettiklerinde durdurulabilir.”
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Boyutlar 13,50×20 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 1, ISBN 9789758829651, Kategori Kitap > Siyasal Bilim > Siyasal İdeolojiler > Genel, Yazar Arundhati Roy,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz