Sohbetler / Tenbihu’l – Gafilin (Gafillere Uyarı) kitabı

Kitaplar kategorisine 18 Mayıs, 2018 tarihinde eklendi, 27 defa okundu

Ebu'l-Leys Semerkandi – Sohbetler / Tenbihu’l – Gafilin (Gafillere Uyarı)
Müfessir, muhaddis, fakîh, zâhid, âlim, müttekî, ilmîyle âmil, üstad Ebu’l-Leys – Semerkandi Hazretlerinin İslâm ümmetinin hemen hemen tamamınca tanınan, sevilen ve zevkle okunan Tenbihü’l Gafilin adlı eseri; hem bir ahlâk, hem bir tasavvuf, hem de bir şeriat kitabıdır.

Fıkıh, ahlâk ve tasavvufla ilgili konuları birlikte okuyacak, “Tevhîd” birlik dini olan İslâm’ın “Ana Caddesi”ni daha yakından görerek, ne olduğu belli olmayan, karanlık çıkmaz sokaklara sapmaktan kurtulacaksınız.

Eserde de görüleceği gibi; İhlâs, ölüm, ölümün şiddeti, kabir azabı, kıyamet ve alâmetleri, cehennem ve cehennemliklerin hali, cennet ve cennetliklerin halleri, iyiliği emir ve kötülüğü men, tevbe, ana – baba hakkı, sıla-i rahim, komşu hakkı, içki ve kötülükleri, yalan, gıybet, haset, koğuculuk, kibir, kin, sabır ve çeşitleri, temizlik, ezan, namaz, Cuma, mescid, sadaka, Ramazan, oruç, aşure, zina, faiz, zulüm, ihsan, Allah korkusu, duâ, zikir, tesbîh, tevhîd, Kur’ân, ilim, amel, ilim meclisleri, şükür, helâl ve haram kazanç , tevekkül, ha ya, niyyet, hacc, cihâd, mücâdele, ölçü, karı – koca hakkı, hastalık, hasta ziyareti, rızk, tekfir, içtihat, şeytan gibi konuları aydınlığa kavuştururken çeşitli mev’ize ve hikâyeler de anlatmaktadır.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi /2013, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 17×24,50 cm, Dil Türkçe, Format Sert Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 768, ISBN 9789757161387, Kategori Kitap > Din > İslam > Felsefe & Düşünce, Yazar Ebu'l-Leys SemerkandiEbu'l Leys Semerkandi, Çelik Yayıneviİslam Tarihi Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz