Şeytan’ın Stajyeri kitabı

Kitaplar kategorisine 12 Temmuz, 2018 tarihinde eklendi, 8 defa okundu

Donna Hosie – Şeytan’ın Stajyeri
Her şeytan Cehennem’den çıkmak ister.
Peki ya gerçekten bir yol varsa?..
Zamansız ve pek de kahramanca olmayan ölümünden sonra, Mitchell Johnson kendini Cehennem’de Şeytan’ın stajyeri olarak oradan oraya koştururken bulur. Vakitsiz ölümünü bir an aklından çıkaramayan Mitchell’a, efsanelerde bahsedilen bir zaman makinesi tekrar dünyaya dönebilme şansı verir.
Bu planı gerçekleştirebilmek için, her ne kadar onları riske atmak istemese de, arkadaşlarına ihtiyaç duymaktadır. Her gencin kendi ölüm zamanlarına dönmek için farklı sebepleri vardır. İçlerinden biri Cehennem’in korkunç yaratıklarının dikkatini çektiğinde, kendilerini ölümcül bir çıkmazın içinde bulurlar. Düştükleri bu karanlıktan kaçış yolunu bulabilecekler midir?
 
YALSA – 2015’in En İyi Kitaplar Listesinde
CYBILS – En İyi Gençlik Romanı Adayı
CBC – En Etkileyici Gençlik Kurgu Ödülü Adayı
 
“Mizahi bir anlatımın yanı sıra gerilimden hoşlananlar için muhteşem bir eğlence!”
Kirkus Reviews, Yılın Gençlik Kitabı Ödülü
 
“İlginç karakterler, durmak bilmeyen macera ve bir parça duygusallıkla harmanlanmış komedi, kara mizah arayan gençleri hayal kırıklığına uğratmayacak. Ölümden sonraki yaşama şöyle bir göz atmak, okuyucuları merak içinde bırakacak.”
School Library Journal
 
“Ölümüne komedi ve ölümüne ciddiyet arasında gidip gelen bir hikâye… Hosie, paradoksları ve geçmişi değiştirmenin beklenmedik sonuçlarını zekice bir araya getirmiş. ”
Booklist
 
“Elinizden bırakamayacaksınız. İnanılmaz sürükleyici bir hayal gücü, muhteşem karakterler, kara mizah serpintileri, akıcı bir hikâye, müthiş bir zaman yolculuğu…”
Charlotte’s Library
 
Yorum Sayısı: 1
Basım Tarihi Ocak 2016, Basım Yeri Türkiye – İstanbul, Baskı 1, Boyutlar 14 x 21 cm, Dil Türkçe, Format Sert Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 352, ISBN 9786053488750, Kategori Kitap > Kurgu > Fantastik > Genel, Yazar Donna Hosie, Editör Duygu Pınar, Çevirmen Aslı Karadeniz, Novella DinamikEdebiyat Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz