Sahipsiz Mezarlar kitabı

Kitaplar kategorisine 27 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 39 defa okundu

Ferman Süleyman Yılmaz – Sahipsiz Mezarlar
Ferman Süleyman Yılmaz, mayınların gölgesinde bir coğrafyanın, göç ve töre gerçekliğini çarpıcı bir üslupla sergilediği bu romanında, kalemini bölge insanının kalbinde taşıdığı acılara, hüzne batırıp batırıp yazıyor sanki. Sahipsiz Mezarlar, gerçek bir öyküden esinlenerek yazılmasının yanında bu yönüyle de insanın içindeki en ‘insani’ duyguları harekete geçiriyor.

“Türkiye’nin en küçük coğrafi bölgesi ama ülkenin en büyük acılarını yaşayan bölgesidir Güneydoğu Anadolu. Onların hayatlarını, onların acılarını beyaz sayfalara sığdıran nice insanlar vardır. Onlar, kendi topraklarından son umutları yok diye kaçtılar. Yaşadıkları göç hayatı, onların umut kapılarını aralayabilecek mi? Acılarını hep yüreklerine akıttılar. Onların dertlerini dinleyen ozanlar oldu. İşte o vakit kendi dertlerini dillendiren ozanları dinlediklerinde mum gibi eridiler. Gurbet yollarında, daha önce hiç duymadıkları hâlde acılarını içinde taşıyan türküleri dinlediklerinde ister istemez hep birlikte eşlik ettiler. Manaları aynı olan bu ağıtlarla, yer gök inler, toprak, dökülen gözyaşlarıyla sulanır.
Gittiler… Göçmen kuşlar gibi bir yerden bir yere sürekli taşındılar. Ama ne arkalarından bakan, ne ağlayan, ne el sallayan, ne su döken, ne de uğurlar olsun diyen kimse oldu.”
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 5/2013, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 13,50×19,50 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 119, ISBN 9786056355585, Kategori Kitap > Kurgu > Genel, Yazar Ferman Süleyman Yılmaz, Editör Çiğdem Aktepe, Karina KitapRoman Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz