Sağlık İşletmelerinde Maliyet Depo Stok ve Envanter Yönetimi kitabı

Kitaplar kategorisine 10 Temmuz, 2018 tarihinde eklendi, 10 defa okundu

Ayşegül Yıldırım Kaptanoğlu – Sağlık İşletmelerinde Maliyet Depo Stok ve Envanter Yönetimi
Dünya Sağlık Örgütü tarafından gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sürdürülen sağlıkta dönüşüm projelerinin ortak hedefi her sene daha çok artan sağlık harcamalarına mali kaynak sağlayabilmektedir. Bir sağlık işletmesinin hizmet faaliyetlerini nitelikli, etkili ve verimli sürdürebilmesi sağlık hizmeti alanlar açısından çok önemlidir. Stok planlaması, depo ve envanter yönetimi sağlık işletmesinin hizmet üretiminde aktiflerin % 10-15’ini oluşturmaktadır. Etkin depolama yapılamayan sağlık işletmelerinde bu oran % 30’lara kadar çıkmaktadır. Bir sağlık yöneticisinin en önemli görevi sağlık işletme varlıklarını iyi yönetmektir.

Kitabın içinde okuyucu ile paylaşılan maliyet yönetimi, stok, envanter ve depo kontrolü, finansal muhasebe, faaliyet tabanlı maliyetleme ve maliyet yönetimi ile bağlantılı olarak anlatılmıştır. Kitapta teorik bilgilerle pratik bilgiler birlikte verilmiş, günümüzdeki sağlık işletmelerinin sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde mali olarak nasıl yönetilebileceği anlatılmıştır. Sağlık işletmesi yöneticileri hem koruma, hem tanı, hem tedavi, hem de bakım vb. hizmetlerini tüm ihtiyaç sahiplerine kesintisiz ve nitelikli verebilmek için son derece etkin bir maliyet yönetimi sistemini uygulamaya koymakla yükümlüdür. “Maliyet yönetimi bir işletme için adeta var olma veya yok olma meselesidir”.
(Tanıtım Bülteninden)
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Boyutlar 13,50×20 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 1. Hamur, Sayfa Sayısı 175, ISBN 9786055910792, Kategori Kitap > İş Dünyası & Ekonomi > Finans > Genel, Yazar Ayşegül Yıldırım Kaptanoğlu, Beşir KitabeviYayınevi Genel Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz