Romantik Hareket Seks, Alışveriş ve Roman kitabı

Kitaplar kategorisine 9 Ağustos, 2018 tarihinde eklendi, 10 defa okundu

Alain de Botton – Romantik Hareket Seks, Alışveriş ve Roman
Romantik Hareket’te Alain de Botton bir aşk ilişkisinin başlangıcından bitişine kadarki gelişimini keşfediyor, bu keşif sırasında sanat ve aşkın doğasına ilişkin düşüncelerini paylaşıyor okurla. Reklamcı Alice ile bankacı Eric arasındaki ilişkiye aşama aşama tanıklık ediyoruz.

Tanıklığımıza şemalar, resimler ve Descartes’tan Platon’a, Aretha Franklin’den Flaubert’e kadar birçok ismi kapsayan bir yazarlar ve düşünürler korosu eşlik ediyor.

Romantik Hareket zekayla, nükteyle ve sezgi gücüyle yazılmış bir roman. Bütün aşıklar, okurlar ve aşık okurlar bu kitabı elinden düşüremeyecek.
-John Updike, The New Yorker-

Hiç de ayrıksı olmayan bir aşkın sıradan ve alelade rutinlerini alıp latifeyle yoğurmak ve okurun karşısına gerçek yaşamdakinden farksız bir aşk incelemesi çıkarmak her romancının harcı değil. Ama işte Alain de Botton bunu başarıyor… Bu roman modern aşkın yalanlarına, doğrularına ve zaaflarına ışık tutuyor.
-Simon Montefiore, The Times-

Pop yıldızlarının Phil Collins’e benzedikleri bir çağda edebiyatta böylesi oyunbaz bir ışıkla karşılaşmak insanın içini aydınlatıyor. Bütün iyi yapıtlar gibi çok komik ve çok hüzünlü.
-Julie Bruchill, Spectator-
(Tanıtım Bülteninden)
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 3/2012, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 13,50×19,50 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 335, ISBN 9789755701240, Kategori Kitap > Kurgu > Genel, Yazar Alain de Botton, Çevirmen Ahu Sila Bayer, Sel YayıncılıkEdebiyat – Deneme,

Etiketler : , , , , , ,

Yorum Yaz