Pazarlama kitabı

Kitaplar kategorisine 12 Haziran, 2018 tarihinde eklendi, 15 defa okundu

Cemal Yükselen – Pazarlama
Yirmi birinci yüzyıla iş yapma biçimlerinde önemli değişiklikler ve çok hızlı gelişmelerle girerken bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler bu değişim ve gelişimi hızlandırdı. İş dünyasında küresel rekabetin yanı sıra, bu teknolojileri hayata geçirme ve böylece üstünlük sağlama rekabeti de eklendi. Bu gelişmeler kimi işletmelere fırsatlar yaratırken, kimi işletmeler için de tehdit oldu. Yaşanan krizin süren etkisi ise reel pazarlarda pazarlama faaliyetlerinde, alıcı tarafında da satın alma karar sürecinde yeni yaklaşımların ortaya çıkmasına neden oldu.
Bu kitap söz konusu gelişmeler ışığında pazarlama kavramını, pazarlama ilkelerini ve pazarlama yönetimi kararlarını ele almaktadır. İlk on bölümde pazarlama ilkeleri, diğer bölümlerde ise pazarlama yönetimi kararları incelenmektedir.
Kitapta bazı bölümlerin sonunda yer alan okuma parçaları, kuramsal olarak açıklanan pazarlama kararlarının, uygulamada nasıl ele alındığı, pazarlama bilgisinden nasıl yararlanıldığı konularına ışık tutacak şekilde seçilmiştir.
Her bölümün sonuna örnek olay eklenerek öğrencilerin kuramsal bilgiyi uygulamada kullanma becerilerini arttırabilmelerine olanak sağlanmıştır. Ayrıca Türkiye’den örneklere de konu anlatımı içinde yer verilmiştir.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 9/2015, Basım Yeri Türkiye / Ankara, Boyutlar 16×24 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 1. Hamur, Sayfa Sayısı 411, ISBN 9786055437640, Kategori Kitap > İş Dünyası & Ekonomi > Yönetim, Yazar Cemal Yükselen, Detay Yayıncılık – Akademik Kitaplarİşletme Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz