Ömer Seyfettin Bütün Eserleri Hikayeler 2 kitabı

Kitaplar kategorisine 13 Temmuz, 2018 tarihinde eklendi, 7 defa okundu

Ömer Seyfettin – Ömer Seyfettin Bütün Eserleri Hikayeler 2
Ömer Seyfettin Türk Edebiyatının en önemli yazarlarından biridir. Tarihimizin en sıkıntılı ve dönüm noktasında yaşayan, otuzaltı yıl gibi kısa bir ömre çok sayıda eser sığdıran Ömer Seyfettin fikir ve edebiyat alanımıza silinmez izler bırakmıştır.
Yayınevimiz yazarın bütün eserlerini bir bütün halinde yeniden yayınlamaktadır. seriyi titiz bir çalışma ile hazırlayan Dr. Hülya Argunşah değerli bir ilim adamıdır. Zaman içinde aslından uzaklaşmış hikaye ve diğer eserleri, serinin ilk yayın metinlerine gidilerek hazırlandı, sıralama ilk yayın tarihleri esas alınarak, kronolojik düzenlendi.
Bugüne kadar farklı yayınevleri, Ömer Seyfettin’in “ünlü” hikayelerinin adları esas alınarak, değişik okuyucu kitleleri hedeflenerek yayınlandı. Zamanla asıllarından uzaklaşan, yanlış okuma ve hatalarla dolu hikayeler okuyucuya sunuldu.
Dergah Yayınları, milli edebiyatın çok önemli ismi Ömer Seyfettin’in bütün eserlerini, onun ölümünün (6.3.1920) yetmiş dokuzuncu yılında bir bütün olarak yayın dünyamıza kazandırmaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 3/2015, Basım Yeri Türkiye, Baskı 1, Boyutlar 13,50×20 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 1. Hamur, Sayfa Sayısı 359, ISBN 9789759954963, Kategori Kitap > Kurgu > Genel, Yazar Ömer Seyfettin, Dergah YayınlarıTürk Edebiyatı,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz