Ne Güzel Şey kitabı

Kitaplar kategorisine 10 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 33 defa okundu

İsmet Kür – Ne Güzel Şey
Kış kapıya dayanınca komşusu karıncaya gider ağustos böceği. Bir avuç buğday ister. Yaz boyu çalışan karınca, kapıyı suratına kapatır ağustos böceğinin.

Bu masal hep böyle bilinir. Oysa bizim oyunumuzdaki ağustos böceği, hiç de tembel değildir sanıldığı gibi. Saz çalarak sanat yapar yaz boyu. Bunu genç karıncalar da böyle bilir. Çünkü onlar, yıkmışlardır kafalarındaki basmakalıp düşünceleri. Kış dayanınca kapıya, koşarlar diğer komşuları gibi ağustos böceğinin yardımına. Ve hep birlikte başlarlar şarkı söylemeye. Birlikte kucaklarlar mutluluğu.

Ne Güzel Şey, alışılmış düşünceleri sorgulayan, yaşama dokunan, ilginç bir oyun. Sahnelenmesi kolay, izlenmesi keyifli. Tek sorun; karıncalarla ağustos böcekleri arasında başlayan dostluğun insanlar arasında ne zaman gerçekleşeceği…

Eseri, yüreği insan sevgisiyle çarpan, üretmekten, paylaşmaktan mutluluk duyan tüm tiyatroseverlerin beğenisine sunuyoruz.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 11/2006, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 13,50×19,50 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 1. Hamur, Sayfa Sayısı 64, ISBN 9789944376433, Kategori Kitap > Çocuk & Gençlik Kurgu > Sahne Sanatları > Tiyatro, Yazar İsmet Kür, Bu YayıneviTiyatro – Oyun Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz