Kutsal Aşk Serüveni kitabı

Kitaplar kategorisine 11 Ağustos, 2018 tarihinde eklendi, 10 defa okundu

Brent Curtis – Kutsal Aşk Serüveni
Tanrı’da (Sevgi’de) korku yoktur. Korku, cezalandırılma düşüncesinden doğar. Tanrı ‘Sevgi’ ise korkuyu siler atar. İnsanın suçlarını ve cezasını kendi üstüne alan Tanrı, insanı aklamış ve suçluluk [günahlılık] duygusundan kurtarmıştır. Artık O’nun önünde korkmadan durabiliriz.

Kusursuz Tanrı, kusurlu insanı, uğruna can verecek kadar çok sevmekte ve insanla sonsuza kadar sürecek bir aşk serüveni yaşamak istemektedir. Cezamızı üstlenmekle, hem adaletini, hem de insana olan koşulsuz, tükenmez sevgisini kanıtlamıştır. Tanrı, doğruluğunu, kutsallığını ve yüceliğini bize karşılıksız bir armağan olarak sunmuştur. Kukla değil, sevgili ister. Bu nedenle, O’nu reddetme konusunda bizleri özgür bırakır. Kendisiyle aramızda gerçek bir aşk serüveni oluşması için gücünü değil, karşılıksız iyiliğini [lütuf] kullanır. Yüreğimizi kazanmak için, ölümü bile göze alarak ardımıza düşer. Bu sözlerin gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz?

O zaman lütfen “Kutsal Aşk Serüveni”ni okuyun.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Boyutlar 13 x 20 cm, Dil Türkçe, Format Kitap, Kağıt Tipi 1. Hamur, Sayfa Sayısı 265, ISBN 9789751020970, Kategori Kitap > Din > Din & Bilim, Yazar Brent CurtisJohn Eldredge, Çevirmen Leyla Güleç, İnkılap KitabeviDin ve Tasavvuf,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz