Işıkla Yaşamak kitabı

Kitaplar kategorisine 24 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 29 defa okundu

Shakti Gawain – Işıkla Yaşamak
İçinize ne kadar çok ışık girmesine izin verirseniz, yaşadığınız dünya da o kadar parlak olur.

Işık ve gölge… Shakti Gawain, milyonlarca okura ulaşarak çok satan bir klasik haline gelmiş Işıkla Yaşamak adlı eserinin yeni baskısında, dışladığımız enerjilerimize sahip çıkmak suretiyle ışığımızı, ‘gölge yanımıza’ tutmanın önemini vurguluyor. Yaratıcı imgeleme teknikleriyle dünyanın aynamız olduğunu keşfettiğinde, hayatın getirdikleri karşısında güçsüz olmadığımızı anlıyor. Bu keşif yolculuğunu akıcı bir üslupla okura aktarıyor.

Önerdiği meditasyon ve alıştırmalarla ve sezgilerimizin rehberliğinde, korkup kaçtığımız ‘öz’lerimizi aydınlatmamızın, böylece daha dengeli ve sağlam bir yaşam sürmemizin mümkün olduğunu gösteriyor. Gawain’in yolu sadece içe dönük değil, tersine, içsel çalışmamız sonucu dünyada oluşabilecek dönüşüme de ışık tutuyor:

İnsanlar bana dünyanın problemleri konusunda neler yapabileceklerini sorduklarında, kendi iç çalışmalarını samimiyetle yaptıkları zaman, dünyanın da değişeceğini kabullenip onaylamakla işe başlamalarını öneriyorum. Onları korkutan ya da rahatsız eden sosyal problemlere bakmalarını; bunların içlerinde hangi korku ve acıya dokunduğunu ve şahsi durumlarını nasıl yansıttığını belirlemelerini söylüyorum.

‘Shakti Gawain’in eseri, müthiş bir katkı.’

Deepak Chopra
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Boyutlar 13.50×20 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 198, ISBN 9789752751071, Kategori Kitap > Kişisel Gelişim > Genel, Yazar Shakti Gawain, Kuraldışı YayınlarıYayınevi Genel Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz