İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han kitabı

Kitaplar kategorisine 31 Mart, 2018 tarihinde eklendi, 45 defa okundu

Recep Babacan – İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han
2. Abdülhamid Han ile ilgili olarak bu güne kadar birçok kitap yazıldı. Onun siyasi ve kişisel dahiyane hayatını öven eserler bulunduğu gibi dönemini insafsızca eleştiren eserler de yazıldı.
Hatta büyük Sultan bu ülkenin okullarında “Kızıl Sultan” unvanı ile Türk çocuklarına tanıtıldı. Oysa yazılı tarih ve belgeler Sultan Hamid’in insafsızca yargılandığını ortaya koymaktaydı. 20 yıl evvel merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın da işaret buyurduğu gibi bilim ve teknolojinin bu denli geliştiği bir çağda bu milletin çocuklarına tarih eğitimi diye niçin bunca iftira ve yalan öğrettiklerini anlamakta zorluk çekiyorum.
2. Abdülhamid Han’ı kötüleme nedenlerini uzun yıllardan beri araştırmaktayım. Abdülhamid Han’ın 33 yıllık saltanatı boyunca yaşadıklarını bir nebze olsun yazmaktan maksadım, sevgili milletime yüce Hakanı bir kez daha hatırlatmak, sarayda geçen hususi hayatlarını hikaye etmek ve tarihimizin son devirlerinde yaşanan ve birçok şahidi bulunan olayları bildirmekle mümtaz bir şahsiyet olan Abdülhamid Han’ın aziz hatırasına ufak bir hizmette bulunmak arzusudur.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 6/2013, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 20×28 cm, Dil Türkçe, Format Sert Kapak, Kağıt Tipi 1. Hamur, Sayfa Sayısı 401, ISBN 9786054213696, Kategori Kitap > Tarih > Genel, Yazar Recep Babacan,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz