Gençlerin Dünyası kitabı

Kitaplar kategorisine 17 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 34 defa okundu

Muhammed Hüseyin Fadlullah – Gençlerin Dünyası
Gençler… Diğer tabirle her şeyin mayası… Toplumların, ideolojilerin, hareketlerin ve en nihayet de dinlerin. Bütün bunlar sahiplenilmek, savunulmak ve peşi sıra da bir model olarak sunulmak için gençlere muhtaç. Bir toplumun geleceğini görmek için şu anki genç kuşağa bakmak yeterli.

Elbette her toplumun ve ideolojinin gençlere ilişkin projesi vardır. Toplumları yönlendirmeyi hedef haline getiren İslam’ın, gençleri ihmal etmesi düşünülebilir bir şey değil. Onun da gençliğe yönelik tasarımları ve umutları bulunmaktadır.

İşte bu eser, İslam’ın gençlere dair düşüncelerinin, Allame Fadlullah’ın perspektifinden ortaya konulduğu bir mecmuadır. Kitapta ele alınan konular daha önce hiç değinilmemiş ve üzerinde durulmamış konular değil; ancak kitabı özgün kılan özellik, daha önce de ele alınmış konuları derinlikli, kapsamlı, farklı açıdan ve hatta gençlerin gözüyle irdelenmiş olmasıdır.

Gençlerin eğitimi, cinsel kültür ve eğitim, moda, spor, giyim-kuşam, toplumla ve ebeveynle ilişkiler, erken evlilik, gençliğin siyasî hayatı, Kur’an’ın gençlik modelleri, sevgi ve aşk, sigara, şarkı ve müzik, burçlar ve fal bakma, gençlerin cinsel yaşamları… Bunlar özgün ve farklı olarak incelenen başlıklardan sadece birkaçı…
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Boyutlar 13,50×20 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 1, ISBN 9799759044014, Kategori Kitap > Din > İslam > Denemeler, Yazar Muhammed Hüseyin Fadlullah, Ağaç YayınlarıDüşünce Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz