Büyük Denizcilik Gafları kitabı

Kitaplar kategorisine 10 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 34 defa okundu

Geoffrey Regan – Büyük Denizcilik Gafları
Geoffrey Regan’ın bu kitabında, kaptanların, filo komutanlarının, stratejik planlayıcıların ve gemi tasarımcılarının, asırlar boyunca gözden kaçırdıkları ve yanlış değerlendirdikleri tüm konulara verilen ilginç, güvenilir ve eğlendirici yanıtlar bulacaksınız.
Büyük Denizcilik Gafları, iki bin yıldan fazla bir zaman sürecinde denizlerde oluşan askeri kusurların derin analizlerini içermektedir.
 Kim, doğrusal dümen tutulamayan, dairesel Rus muharebe gemisi Amiral Popov’un tasarımından sorumluydu?
 Niçin Lord Anson, Chelsea mütekaitleriyle denizden dünyanın etrafını dönmek için bir sefer düzenledi?
Tarih boyunca, hava şartlarının etkileri, yanlış formasyonların savaşta aleyhe etki etmesi gibi ders alınmayan durumlarla karşılaşacaksınız. Korkak, gaddar ve eksantrik komutanlara, tüm kahramanlık niteliklerine ve yeterliliğe sahip olmalarına karşın, kötü astlar, yetersiz ve yeteneksiz personel, ya da yetersiz ikmal nedeniyle başarısız olup divanı harbe gidenlerle karşılaşacaksınız. Ancak bir gerçek hep önünüze çıkacak, denizcilik zor ve meşakkatli bir iş iken, bir de kaçacak yerinizin olmadığı bir sahnede yaşamak, gaddar komutanlarca keyfi şekilde kamçılanmak, ölümcül hastalıklarla geçen uzun seferler, vurulan ve batan gemiden dökülen, can yeleği bile olmayan personelin boğulmamaya çalışırken köpek balıklarına yem olması hep önünüze çıkacak.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 1/2016, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Baskı 1, Boyutlar 13,50×21 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 352, ISBN 9789755536521, Kategori Kitap > Tarih > Genel, Yazar Geoffrey Regan, Çevirmen Erkan Bebek,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz