Bin Yapraklı Lotus kitabı

Kitaplar kategorisine 8 Ağustos, 2018 tarihinde eklendi, 10 defa okundu

İnan Çetin – Bin Yapraklı Lotus
Giderek güncelleşen bir kitap “Bin Yapraklı Lotus”
İnan Çetin’in ilk öykü kitabının yeni basımı YKY’den çıktı.
Bin Yapraklı Lotus (2003) toplumsal kaygılarını sağlam bir edebiyatla yansıtan İnan Çetin’in ilk kitabı. Çağının tanığı bir yazarın hemen bugün yazılmış kadar güncel öyküleriyle karşılaşacaksınız.
“İnan Çetin’in öyküleri insanı canevinde gören bir derinliğin ürünü; sanırım bu yüzden öykünün bütüncül anlamı yerine, sözcüklerin çoğul anlamlarına dayanıyor. Öykünün bütünü bazen yalnızca kurmacayla oyun oynamaya götürür, onunla yetinir öykücü. Oysa sözcüklerin düz anlamlarının ötesinde görünmeyen anlamlarına, suskuların gizlerine ulaşmaya çalışarak yazmak, insanın derin dünyasına gönderir. Bin Yapraklı Lotus’ta anlamına ve tadına tam varabilmek için yeniden okuma isteği uyandıran öyküler var.” (Semih Gümüş)
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 4/2016, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Baskı 1, Boyutlar 13,50×21 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 88, ISBN 9789750836336, Kategori Kitap > Kurgu > Kısa Hikayeler, Yazar İnan Çetin, Editör Murat Yalçın, Yapı Kredi YayınlarıEDEBİYAT / Öykü ,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz