Bakış Açınızı Değiştirin Hayata Pozitif Bakın kitabı

Kitaplar kategorisine 31 Mart, 2018 tarihinde eklendi, 25 defa okundu

Hüseyin Ayhan – Bakış Açınızı Değiştirin Hayata Pozitif Bakın
Hüseyin Ayhan, 01.05.1969 Nevşehir İli Ürgüp İlçesine bağlı Başdere Kasabası doğumlu. Gazi Üniversitesi SHMYO Tıbbi Laboratuvar Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara’da özel polikliniklerde ve Sevgi Hastanesi’nde çalıştı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı’na ataması yapıldı ve burada da bir süre çalıştıktan sonra İstanbul’a tayin oldu. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde çalıştı. 2003 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı ve 2008 yılında Aksaray iline tayin oldu. 2014 Temmuz ayı itibari ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde çalışmakta olup, halen ‘Uluslararası İlişkiler’ okumaktadır.
Sendikaların değişik kademelerinde görev aldı. 2005 yılında Tıbbi Laboratuar Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği’ni kurdu. 2007 yılında ise Sağlık Hizmetleri Sınıfı Çalışanları Derneği’ni kurdu. Her iki derneğin genel başkanlığı’nı yaptı. Bu süreç içerisinde ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılım yaparak yüz yirmi beş (125) sunu yaptı. Bu sunuların çoğunluğu, ‘Sağlık çalışanların sorunları ve özlük hakları’ konularında olmuştur.2013 yılında ‘Sağlıkta İnsan Gücü’ raporunu yayınladı. 2014 yılında ‘Sağlıkta İntihar Eğilimine Yönelik’ raporu yayınladı. Sağlık Sistemi Sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile ilgili yirmiden fazla sağlık sitesinde yazılar yazdı ve köşe yazarlığı yaptı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan “Sağlık Teknikeri” adlı kitapta sağlık teknikerleri ve sağlık çalışanlarının sorunlarını yazdı.
Kendisini meslek camiasına adamış ve bu camiasının sorunlarını her platforma taşımıştır. Sivil olması gereken sivil toplum örgütlerinin siyasallaştığını, yan ve yandaşçılık yapıldığını düşündüğü için farklı bir ses olarak 2012 yılında Aktif Sağlık-sen’i kurdu. 2012 yılından bu yana Aktif Sağlık-Sen Genel Başkanlığı’nı yapmaktadır. Evli ve iki kız babasıdır.
Bu kitabı beni hayatımın her evresinde destekleyen biricik eşime ve çocuklarıma ithaf ediyorum. İyi ki hayatımda onlar var; onlarsız hayat benim için susuz bir deniz gibi olurdu!
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 3/2015, Basım Yeri Türkiye / Isparta, Boyutlar 13,50×21 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 230, ISBN 9786054981250, Kategori Kitap > Kişisel Gelişim > Genel, Yazar Hüseyin Ayhan, Editör Gökhan Canbülbül,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz