Altın Oran ve Fibonacci Sayıları kitabı

Kitaplar kategorisine 9 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 35 defa okundu

Richard A. Dunlap – Altın Oran ve Fibonacci Sayıları
Altın oran ve Fibonacci sayılarının, bitkilerin büyümesinin ve bazı katıların kristalografik yapısının incelenmesinden, veri tabanlarında arama yapmak için yazılan bilgisayar algoritmalarının geliştirilmesine kadar çok geniş bir uygulama alanı var. Bu sayılar hakkında bugüne değin çok şey yazılıp çizildi. Ancak elinizdeki kitap, bu konuda yazılan ciddi matematik metinler ile felsefi ve hatta mistik yaklaşımları ele alan kaynaklar arasındaki boşluğu dolduruyor.

Bu kitapta yazar, altın oran ve Fibonnacci sayılarının, sadece temel özellikleri üzerinde durmuyor, söz konusu sayıların matematik, bilgisayar bilimleri, fizik ve biyolojideki uygulama alanlarını da ele alıyor. Bu çalışmanın matematiğe, matematiğin fiziksel ve biyolojik bilimlerdeki uygulamalarına ilgi duyan okuyucuların ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Ayrıca genel matematik, geometri, sayılar kuramı konularında çalışan üniversite öğrencileri için de yararlı bir yardımcı okuma kitabı özelliğinde.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 6/2013, Basım Yeri Türkiye, Boyutlar 13,50×21,50 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 166, ISBN 9789754036138, Kategori Kitap > Bilim > Genel, Yazar Richard A. DunlapRichard A. Dunlap, Çevirmen Bekir Aktaş,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz