Alaturka Satış Stratejileri kitabı

Kitaplar kategorisine 11 Ağustos, 2018 tarihinde eklendi, 9 defa okundu

Özlem Seller – Alaturka Satış Stratejileri
Satış teknikleri ile ilgili, yerli akademisyenlerin ve yabancı yazarların yazdığı yüzden fazla kitabı okuduğu halde, hâlâ istediklerini bulamamış bir kişinin, eksikliğini duyduğu şey ne olabilir?

Alaturka satış stratejileri!

Alaturka satış, Türkiye’de geçerli olan “yerel satış yaklaşımları”nı ve bu ülkenin geleneksel alışveriş kültürünü ifade ediyor.

Alaturka satış, Türkler için, Türklere göre, “Türk İşi” yapılan satıştır.

Alaturka satış başlığı altında; Türklere satış yapmak, Türkiye’de satıcı olmak, Türklerin satın alma kararının oluşum sürecini anlamak, geleneksel ve modern satış yaklaşımlarını doğru kullanmak gibi konular inceleniyor.

Satıcıların ve alıcıların alışveriş sırasında yaptıkları “oyunlar”ı öğrenirken hem gülecek hem öğreneceksiniz.

Yazar cevabı çok merak edilen bir soruyu da yanıtlıyor: Türk’ün “milli mizacı” ile satın alma davranışı arasında nasıl bir ilişki vardır?

Kitapta uygulamanın bilgisini yansıtacak iki önemli anket bulunuyor:

Müşteri anketi sonuçları: Türkler nasıl satın alırlar?

Satıcı anketi sonuçları: Türklere nasıl satış yapılmalı?

“Türk Usulü Satış”ın mekanizmasını anlamak ve Türkiye şartlarında başarılı satışlar yapmak isteyenler için bir başvuru kaynağı.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 7/2010, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 13,50×19,50 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 195, ISBN 9789752974333, Kategori Kitap > İş Dünyası & Ekonomi > Yönetim, Yazar Özlem Seller, Editör Rana Alpöz, Alfa YayıncılıkKişisel Gelişim Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz