Adım Adım Konuşuyorum Terapi Seti Bölüm: 2 kitabı

Kitaplar kategorisine 4 Nisan, 2018 tarihinde eklendi, 49 defa okundu

Nezihe Çıtav Süngün – Adım Adım Konuşuyorum Terapi Seti Bölüm: 2
“Adım Adım Konuşuyorum Terapi Seti” farklı nedenlere bağlı konuşma gecikmesi ya da bozukluğu yaşayan çocuklara yönelik olarak hazırlanmıştır.
Sette öncelikle taklit ve oral-motor becerilerin geliştirilmesi, ses-hece farkındalığının kazandırılması, ses ve hecelerin üretilmesi,birleştirilmesi ve doğru sıralamayla söylenmesi, ilerleyen kısımlarda ise sesten heceye, heceden kelimeye, kelimeden cümlelere geçişin kolaylaştırılması hedeflenmiştir. Çocuğun cümle kurma becerilerindeki gelişimi ile birlikte çevresi tarafından daha rahat anlaşılması ve sözel iletişiminin artması beklenmektedir.
“Adım Adım Konuşuyorum Terapi Seti” Türkçe’de alanında yazılmış ilk kapsamlı konuşma terapisi seti olup 6 yıl süren çalışmalar sonucunda hazırlanmıştır. 21 kitap ve 4 bölümden meydana gelmektedir. Gecikmiş konuşma, çocukluk çağı konuşma apraksisi, fonolojik bozukluk ve dizartrisi olan çok sayıda çocukla denenmiş, setin işleyen kısımları çeşitlendirilmiş, eksik kısımları geliştirilmiştir. Set oluşturulurken hiyerarşik bir sıra gözetilerek egzersizler kolaydan zora doğru hazırlanmış ve kitapların numaralandırılması buna göre yapılmıştır. Ancak her çocuğun farklı olduğu ve sıranın değiştirilebileceği ya da belli hedeflerin atlanabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.
Bu set konuşma gelişiminde sorun olan çocuklara yönelik olarak hem uzmanların terapi ortamında hem de ailelerin evde tekrar yapabilmeleri amacıyla, özellikle aşağıda bahsedilen dil ve konuşma bozukluklarında kullanılır.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi /2016, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 19×14,50 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 1. Hamur, Sayfa Sayısı 240, ISBN 9786054981427, Kategori Kitap > Çocuk & Gençlik Kurgu Dışı > Genel, Yazar Nezihe Çıtav SüngünÖykü Tezel BayraktaroğluBerna Erdebil,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz