50 Soruda İnsanın Tarihöncesi Evrimi kitabı

Kitaplar kategorisine 12 Ağustos, 2018 tarihinde eklendi, 9 defa okundu

Metin Özbek – 50 Soruda İnsanın Tarihöncesi Evrimi
Bilim ve Gelecek Kitaplığı 50 Soruda dizisi, bilimin temel kuramlarını ve kimi alanlarını, popüler ve temel düzeyde anlatan kitaplardan oluşuyor. Dizinin  50 Soruda İnsanın Tarihöncesi Evrimi adlı kitabında, Prof. Dr. Metin Özbek, insanın evrimini, canlılar dünyasındaki uzak ve yakın akrabalarıyla benzerliklerinin ve farklılıklarının izini sürerek anlatıyor. Hacettepe Üniversitesi Antropoloji Bölümü Başkanı olan yazarın, insan evriminin biyolojik ve kültürel adımlarını takip ederken uğradığı sorulardan kimileri şöyle: İnsanın evrimini hangi bilim dalı ele alır? İnsan maymundan mı gelmiştir?
Ne zaman iki ayak üzerinde yürümeye başladık? Şempanzelerle son ortak atamız kimdi? İlk atalarımız bize ne kadar benziyordu? İlk aletler ne kadar eskidir? İnsan ne zaman konuşmaya başladı? Fosillerde konuşma yeteneği nasıl anlaşılır? Atalarımız Afrika’dan ilk ne zaman çıktılar? İnsan ateşi ne zaman keşfetti?
Neandertal’ler bizim atamız mıydı? Neandertal’lerden mi geliyoruz, Kromanyon’lardan mı?  Genetikteki gelişmelerle, moleküler kanıtlarla, modern insanın kökeni bulunamaz mı? Sanat ne zaman doğdu? Avcı atalarımız ne zaman yerleşik yaşama geçti? İlk köyler ne zaman kuruldu?..
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.
Basım Tarihi 4/2015, Basım Yeri Türkiye / İstanbul, Boyutlar 12,50×21 cm, Dil Türkçe, Format Karton Kapak, Kağıt Tipi 2. Hamur, Sayfa Sayısı 208, ISBN 9786055888084, Kategori Kitap > Tarih > Antik > Genel, Yazar Metin Özbek, Bilim ve Gelecek50 Soruda Dizisi,

Etiketler : , , , , ,

Yorum Yaz